ESA’dan Yüksek Çözünürlüklü Mars Görüntüleri

Avrupa Uzay Ajansının (ESA, European Space Agency), Kızıl Gezegene gönderdiği Mars Express uydusundan heyecan verici ve yüksek çözünürlüklü yeni fotoğraflar geldi.

Mars’ın Amenthes bölgesinden çekilen bu görüntüleri aşağıda görebilirsiniz. Fotoğraflarla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Amenthes bölgesinin güneydoğusu. Kraterler ve lav kanalları net şekilde görülüyor. Koyu renkli bölgeler, rüzgarlarla savrulmuş koyu tortular tarafından kaplanmış.

 

 

Vadi ve onun sol üstünde görünen 100km genişiliğindeki Palos krateri.

 

Amenthes bölgesinin volkanik ovaları.

 

Amenthes bölgesinin topografik görüntüsü.

 

Amenthes bölgesinin üç boyutlu 3D görüntüsü. 3D gözlükle bakarsanız, bu muhteşem görüntüyü oradaymış gibi görebilirsiniz.

 

Kaynak: ESA

“ESA’dan Yüksek Çözünürlüklü Mars Görüntüleri” üzerine 4 yorum

  1. aya gidemeyen insanoğlunun marsa gidecek diye inanan zavallı nesli. hala anlamıyormusunuz ayakta uyutuyorlar bizleri

  2. SÜPERSONİC UÇAKLARLA SAATTE 25.000 KM. HIZLA 60.000.000 KM.LİK MESAFE 100 GÜN SÜRMEKTEDİR.

  3. 2025 YILINDA SAATTE 25.000 KM. HIZ YAPABİLEN SÜPERSONİC UÇAKLARLA DÜNYA VE UZAYDA SEYAHAT EDİLEBİLECEK. BİR TEKNOLOJİYE SAHİP OLUNACAK. BİLDİĞİM KADARI İLE DÜNYA VE MARS ARASINDAKİ MESAFE OLARAK EN KISA DÖNEMİNDE BULUNMAKTADIR. 55.000.000 KM. İLE 60.000.000 KM. ARASINDA. BU SÜPERSONİC UÇAKLARLA OLAN SEYAHATİMİZDE BU MESAFE TAM OLARAK 100 SÜRMEKTEDİR. ÖNÜMÜZDE BULUNAN 20 YIL İÇİNDE MARS GEZEGENİNE SEYAHAT ETMEYİ DÜŞÜNENLER İÇİN BÜYÜK FIRSAT BENCE. DAHA SONRAKİ YILLARDA İSE DÜNYA İLE MARS GEZEGENİ ARASINDAKİ MESAFE 150.000.000 KM.Yİ RAHATLIKLA GEÇİYOR.

  4. Mars a gidip,orayı izlemek nekadar etkileyici olurdu…Çok büyük bir rüya…Umarım başkalarının gözündende olsa,yinede canlı yayında görebiliriz…Paylaşım için teşekkürler…

    Not;Yorum yapabilmek için aşağıdaki şu şifre gir olmasa çok daha iyi olurdu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir