Haftanın En İyi Uzay Fotoğrafları

space.com tarafından derlenen en iyi uzay fotoğraflarını buradan görebilirsiniz. 

Atlantis uzay mekiği Florida’da sergileniyor.

 

Kirobo ile tanışın! Japonya’nın ilk konuşan uzay robotu. 4 Ağustos 2013’de Uluslararası Uzay İstasyonunda (ISS) olması bekleniyor.

 

2013’ün en büyük dolunayı.

 

Güneş tutulması ve o sırada geçmekte olan bir yolcu uçağı.

 

Geceyi aydınlatan ateş topları.

 

Ay’da bir koloni üssü kurulsaydı neye benzerdi?

 

NGC-5907 adlı spiral galaksi, Dünya’mızdan böyle görünüyor.

 

En parlak yıldızlar.

 

Şili’de bulutların üzerinde yer alan gözlemevi ve manzarası.

 

Kaynak: space.com

 

 

“Haftanın En İyi Uzay Fotoğrafları” üzerine 8 yorum

 1. Yıllar önce Nasa ve JPL (jet propulsion Laboratory) nin ortak çalışması ile ortaya çıkardıkları büyük bir sır olduğu anlaşıldı. Güneş sisteminin tıpa tıp bir ikizi olduğu ve güneş sistemine yaklaşık birkaç ışık yılı mesafede olduğu, bu buluşuda yıllardır. federal hükümetin herkesten sakladığı ortaya çıktı. Bütün dünya dan hatta en yetkin Amerikan bilim ve askeri çevrelerinden bile saklanan bu sır aslında bizlerin ufo dediğimiz olaylarıda açıklamakta.

  Başkan Bush a yakın çevrelerden sızan bilgilere göre Amerikan hükümeti artık bu sırrı saklamak konusunda çaresiz kalmış durumda. Çünkü konuyu saklayalım derken dünyadaki pekçok icraatlarında olduğu gibi herşeyi ellerine, yüzlerine bulaştırmaya başlamışlar. Konu dünyada ki her insanı, devletleri çok yakından ilgilendiriyor. Okudukça sizde hak verecek, hepiniz Poluton un neden bu kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

  Aslında olay şu. yıllardır dünyadaki ufo olayları, garip ışıklar, yaratık hikayeleri, pilotların gördüğü esrarengiz cisimler, bermuda şeytan üçgeninde yaşananların hepsinin bilimsel olaylar olduğu ve aslında uzay da toplu iğne ucu kadar yer kaplıyan güneş sistemimizin yalnız olmadığı ve çok yakın bir akrabasının olduğudur.

  İçinde dünyamızında bulunduğu güneş sistemimiz oluşumu esnasında oluşan büyük patlama da birbirinin aynı iki sisteme bölünmüş ve uzaklaşmaları sonucu iki farklı fakat çift yumurta ikizi gibi tıpa tıp aynı iki sistem oluşmuş. Bizim Dünyanın da içinde bulunduğu güneş sistemi ve yeni ortaya çıkan diğer ikizimiz güneş sistemi.

  İşin enteresan tarafı bu yeni güneş sistemini bulan aslında NASA nın yeteneği değil Poluton luların ortaya çıkması. Tabi NASA nın elindeki teknoloji ve Polutonluların artık kendilerinden Dünya daki insanların haberdar olmalarını istemesi temel neden. İşte bu büyük keşfin ilk hikayesi bu.

  Ancak sıkı durun asıl bomba haber bu değil…Poluton diğer güneş sistemin kendilerina koydukları ad. aynı bizim güneş sistemi gibi gezegenlere sahip, bütün gezegenlerin özellikleri de aynı ama Poluton güneş sisteminin adını aldığı gezegen Poluton bizi çok yakından ilgilendiriyor.

  Poluton gezegeni sistemde canlı olan tek gezegen, kendi güneşine olan uzaklığı bizdeki dünyamızın güneşimize olan uzaklığı ile aynı, büyüklüğü, çapı, kendi ekseni etrafında dönüş süresi, sistemdeki diğer gezegenlere olan uzaklığı bizdeki ile aynı, su, deniz, atmosferi dünya ile aynı olan tek gezegen. Kıtalar, buzullar, okyanus yapısı herşey ama herşey tıpa tıp dünya ile aynı…

  Şimdi sıkı durun ve mümkünse bir yerlere oturun sakin olun.. Tüm canlı organizmalar, hayvanlar veee insan evet insan Poluton da aynı bizler gibi insanlar var…

  Tek fark var arada Dünya zamanı ile 1000 yıllık bir fark var.Poluton zamanı bize göre 1000 yıl ilerde biz 2007 yi yaşarken onlar 3007 yılındalar. Ancak aylar, günler,, haftalar bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika 3600 saniye olması hepsi aynı.

  Ve yıllardır, adamların dünyayı çok yakından izledikleri, o herkesin merak ettiği ufo ve benzeri tuhaf olayların hepsinin Poluton olduğu ortaya çıktı. sadece bununla kalsa iyi, adamların teknolojisi bizden 1000 yıl ileride olduğundan biz Poluton lulara ulaşamazken onlar yanıbaşımızda meğer cirit atıyorlarmış.

  Bu keşfin ortaya çıkması ile Poluton dünyası ile bilgiler, Poluton lular tarafından dünyaya gelmeye başladı. İlk gelen bilgilerden poluton’un bizim dünyamız ile aynı jeolojik ve ekolojik yapıda olmasının yanısıra ülkelerinde aynı dünya da olduğu gibi benzerlikleri olduğu anlaşılıyor. Ancak gelişmişlik ve teknoloji düzeyleri, politik yapıları, yönetim şekilleri, liderleri, eğitim sistemleri, ülkeleri, şehirleri nasıl, ne düzeyde gelişmiş, tıp imkanları, daha binlerce sorunun cevabı önümüdeki zaman dilimizde hepimiz öğreneceğiz.

  Bilgilerin dünya ya ulaşmasının aslında çok hızlı ancak parça parça olduğu poluton yetkililerinin dünya da karmaşa ve şok yaşanmaması için temkinli davrandıkları söyleniyor. Yine çok ihtiyatla alınan bilgilerden, poluton düzeninin, tamamı bilgi olarak dünya ya aktarıldığında dünya da bütün dengelerin alt üst olmasından korkuluyor. Dünya daki yöneticilerin, bilim adamlarının, insanların kısaca hepimizin poluton da genetik olarak aynı, ancak gelişmişlik düzeyi olarak çok farklı ikizlerinin olduğu gelen bilgiler arasında.

 2. güneş tutulması gerçekleşirken o uçakta olmak isterdim mükemmel bir şey olmalı verdiği bilgilerden dolayı da uzay sitesne çok teşekkür ediyorum merak ediyorum bu işleri bilim damları ve astronotlar birlikte mi yapıyor
  teşekkürler burası mükemmel bir site

 3. Görüntülerinizi alıntı olduğunu belirterek slayt haline getirip you tube’de paylaşmayı düşünüyorum. İzin verip vermediğinizi belirtirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir