İçimizdeki Uzaylılar

Yeni bir ankete göre sanılandan çok daha fazla sayıda insan, uzaylıların Dünya’da bizimle birlikte yaşadığına inanıyor.

Çok uzun zamandır insanların merakını cezbetmeyi başaran uzaylılar sadece bilim kurgu hikayelerinin parçası değil. Tahmin ettiğinizden çok daha fazla insan uzayda bizim dışımızda akıllı canlılar olduğuna inanıyor. Hatta bazıları uzaylıların hiç de uzakta olmadıklarını, yanımızda yani Dünya’da yaşadıklarına inanıyor.

Araştırma firması Ipsos’un yaptığı ankete göre her 5 kişiden biri uzaylıların dünyada gizlenmiş veya şekil değiştirmiş olarak yaşadıklarına inanıyor. Erkeklerin kadınlara göre bu düşünceye daha çok inandıkları görülüyor. Araştırmaya göre ankete katılan erkeklerin yüzde %22’si uzaylıların Dünya’da olduklarını söylerken, kadınlar da bu oran yüzde 17.

Dünya’daki uzaylılar fikrine gençler daha yakın görünüyor. 35 yaş altı katılımcıların yüzde 25’i bu fikre inandığını belirtirken, 35 – 54 yaş arasındaki katılımcılarda oran yüzde 16’ya düşüyor. 55 yaş üzerindekilerin Dünya’daki uzaylılara inanların oranı ise sadece yüzde 11.

Ülkelere göre bakıldığında bu fikre en çok sahip çıkanlar Hintliler. Hintlerin yüzde 45’i uzaylıların aramızda olduğunu düşünüyor. Ardından yüzde 42 ile Çinliler, yüzde 29 ile Japonlar ve yüzde 25 ile Güney Koreliler yer alıyor. Avrupa’da İtalyanların yüzde 25’inin bu fikre yakın olduğu görülürken ABD’de ise oran yüzde 24.

Kaynak: ntvmsnbc

“İçimizdeki Uzaylılar” üzerine 49 yorum

  1. hilal çok geniş düşünmemek lazım anladık evren genişlemekte ama dünyadada bıraktıklarımızı düşünmek lazım :)) yani bazen aya bakarak konuşmamız gerekir bazen güneşe ama güneşe fazla bakarsakta kör oluruz biz yine venüse bakalım :)))) Sınırlarını zorlayanlar elbet bunun cezasını çekerler….

  2. uzaylılar var, evet bunu biliyoruz. burda dikkat edilmesi gereken yaşlıların sabit fikirli olduğu. İnsanlar değişime açık olmalı. Yoksa gözlerinin önündekini göremez hale gelirler.

  3. form değiştirmelerine gerek yok zaten timsah kafalı uzaylılalrı yollamıycaklar herhalde dünyada yaşasın diye aynen bize benziyen türlerde var onlar aramızda…bende sana duyurulur

  4. bilimkurgu romanlar,diziler ve filmler,insanlığın ufkunu açmakla birlikte bir o kadarda hayal dünyasına sürüklüyor.bunda o kadar etkili oluyorki örneğin uzaylıları herşeye muktedir sanıyoruz.aramızda yaşayabilmeleri için bizim gibi görünmek zorundalar ve buda format değişikliği demek.mümkünmü?hayır.canlı bir organizmadan bahsediyoruz,bu organizma anında bir durumdan başka bir duruma geçecek ha?mümkün değil.haliyle aramızda yaşıyor olmalarıda mümkün değil.haliyle olayı bukalemunun renk değiştirmesiyle karıştırmamak gerek. bize göre aşılamaz dediğimiz uzaklıkları aşmak ile format değiştirmek aynı değil,kanaatim o durki,bu onlar içinde mümkün değil, daha önce benzeri şeyler yazmıştım onun için tekrar etmek gereksiz.velhasılı teknolojiyle hemen herşeyi yapabilirsiniz ancak canlı bir organzmayı anında değiştiremezsiniz.son söz: onları tanrısallaştırmak yerine bilim ve toknolojik olarak bizden çok daha gelişmiş ancak sonuçta bizim gibi bir canlının olmazsa olmaz tüm organlarını barındıran bir bedene sahip olduklarını düşünmeliyiz,aksi mümkün değil.

  5. Mende inaniram…ama bizim icimizde yoxdu…men inaniramki dunyadan uzaqda haralardasa ET yeni akilli yasam mevcuddu… Gozleyirem SIZI ))) Uzaylilar!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir