Karadeliğin Yıldızı Yuttuğu An (Video)

100 milyon yılda bir gerçekleşen bir karadeliğin yıldızı yuttuğu an NASA’nın Swift uydusu tarafından görüntülendi.

Bizden yaklaşık 3.9 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir galakside gerçekleşen bu olay gerçekten inanılmaz bir görüntü sunuyor. Yıldızın, galaksinin merkezindeki kardeliğe çok yaklaşması nedeniyle olduğunu belirten bilim insanları, Swift’in gönderdiği görüntülerde, uzayda normalin üzerinde bir hızla güçlenen, yeni bir gama ışını kaynağı keşfetti. Parlaklığını uzun süre muhafaza eden kaynakla ilgili yapılan araştırmada, ışınların uzak bir galaksinin içerisinde yer alan bir kara delikten geldiği tespit edildi.

Bu inanilmaz görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Kaynak: The Sun

“Karadeliğin Yıldızı Yuttuğu An (Video)” üzerine 25 yorum

 1. yalan haber arkadaslar Klara delikler Halen bis teori seni kanitlanmistir yoksa dunya Bau haberle calkalanirdi yalan goruntu 🙂

 2. Fatih sen 1. sınıfı yenimi bitirdin. Uyduyu milyonlarca ışık yılı uzaklığa nasıl göndersinler. Bu görüntüyü çeken uydu güneş sisteminin içindedir muhtemelen

  1. Sen 1.sınıfı yeni mi bitirdin.Nasıl karadeliğin bir yıldızı içine doğru çektiğini bir uydu görüntülesin.O kadar uzağı çekebilse bile asla karadeliği çekemez.

 3. Sahte! Öyle bir şey olsaydı iki ihtimal olurdu.
  1-)Yıldızın ışığı kameraya ulaştığına göre uydu karadeliğin çekim alanında demek bu da karadelik onu yutar demek.
  2-)Uydu yutulmadığına göre karadeliğin çekim alanının dışında demektir ve buna göre ışık kameraya ulaşamaz demek değil mi?

  Zaten kameranın mevkisi hep aynı. Mantıken olamaz.

  Ama karadelik onu yutarken hep ekranı küçültüp görüntüyü yollayıp yutulursa o başka 😀 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir