Mars’a yerleşmek insanlığın kaderi!

“Farenheit 451” ve “Mars Yıllıkları’ adlı ünlü eserlerin yazarı Ray Bradbury Mars gezegeninde yerleşim kurulması gerektiğini söyledi.

Video konferans aracılıyla Meksika’daki Guadalajara kentinde düzenlenen uluslararası kitap fuarına katılan Bradbury, “Kırk yıl önce Ay’a ayak basan insanoğlunun Mars’ı yerleşime açmak için Ay’da kalmalıydı” diye konuştu.

Fuarın onur konuğu olan 90 yaşındaki Bradbury, “İnsanoğlu Mars’ı kolonize etmeli, çünkü bu onun kaderidir” dedi.

ABD’nin California eyaleti Los Angeles kentindeki evinden seslenen Bradbury, “Mars’a gidilememiş olunması beni kaygılandırıyor. Ay’a gitmeliyiz, orada bir istasyon kurarak Mars’a yönelmeli, orayı fethederek Marslı olmalıyız” diye konuştu.

“Farenheit 451” ve “Mars Yıllıkları” adlı ünlü bilim kurgu eserlerin yazarı Bradbury, sözlerini, “Mars’ı fethettikten sonra Güneş’e en yakın yıldız sistemi Alfa Centauri’ye yönelmeliyiz” diye sürdürdü.

Ünlü bilim kurgu yazarı sorulara cevap verirken, babası fakir olduğundan üniversiteye gidemediğini ve en iyi eğitimi 10 yıl süreyle kütüphanelerde kitap okuyarak aldığını söyledi.

“En iyi eğitimi kütüphanelerde alırsınız, üniversite tecrübesi iyi bir tecrübe olmuyor” diyen Bradbury, “Farenheit 451” adlı romanını da 1951 yılında California Üniversitesinin kütüphanesinde yazdığını belirtti.

“Mars’a yerleşmek insanlığın kaderi!” üzerine 20 yorum

 1. oLeey benDe buqün ArkaDaşLarım SayeSinDe marsLı oLdum .. 😀 Çok mutLuyum 😀 Keşke bide marSta yaşayabiLsek ne qüzeL oLurdu 😀

 2. bencede marsa yerleşelim zaten eğer ben büyüyene kadar hiç kise gitmezse oraya ilk giden marslı ben olucam ki zaten ben bir marslıyım gezegenimi özleim oyusden

 3. Ben bılım adamına katılıorum gıtmek ısteyen kısıde karbondıoksıt hortum ve dıger olaylar etkılemez teknıoloji gelısmıs tak sırtına bır tup bak gerı don uzay aracına

 4. Bana kalırsa Mr.Bradbury biraz hızlı gidiyor gibi.önce ay a yerleşilmesini söylüyor ne mümkün oraya zaten yerleşilmiş durumda asırlardan beri veya bizi buraya yerleştirenler oraya çekilip bizi oradan kontrol ediyor olamazlarmı? soruyorum UFO lar nereden geliyorlar?

  16 haziran 1999 saat 22.o5 te uzayda yapılan bir savaşı izleyen varmı? ve ardından marmara bölgesine inen ufo dan?????

  uzayın sonsuzluğu.

 5. Marst a yaşam sağlıyabilmek için önce marsı ısıtmamız gerekiyor çünki yer altında donmuş olan suyu kullanabilmek için.bunun içinde dünyamız gibi mağmasının oluşması gerek yani orta göbeği erimiş maddeler olmalıki suyu yeryüzüne ulaştırsın.eğer birgün dünyamızın mağması sönerse dünyamızda aynen mars gibi olacaktır. belki çok eskiden marsın mağması faalmiştir ve yüzeyinde nehirleri gölleri varmıştır ve bulunduğu söylenen nehir yatakları ve göl yatakları bundan olabilir.galiba artık geriye dönüş çok zor olmalıki orada yeniden hayat başlasın!

  uzayın sonsuzluğu.

 6. bence süper olur ilk gönüllü ben olurum istenirse yapa atmosfer oluşur belli bi biölge içinde zaten marsın atmosferi insanın yaşayacağı düzeyde ama işte oksijen gerek onuda bulsunlar canım

 7. yaw nasıl marsa gidelim ve ordakı havanın yarısı karbondiyoksit [zararlı gaz] ve orda çok fazla toz fırtınası ve hortumlar oluşuyor berki ilk gidenler toz fırtınasına yakalanım ölücek başka bir gezegen bulalım bu olamz DR.BROWN ne diyon buna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir