Mars’ta Koloni Projesi: Mars One

Mars’a gideceğimiz günler hiç uzakta değil. Uzay araştırmacıları Mars’a ayak basmak, hatta üzerinde kolonileşmek ve yaşam sürmek için araştırmalarına son hızla devam ediyor.

Bu projelerden biride “Mars One (Mars Bir)” projesi. Detaylarını ve konsept resimlerini aşağıda görebilirsiniz.

2016: Mars One besin görevi. Ocak 2016’da gerçekleşecek bu görevle yaklaşık 2.5 ton yiyecek ve malzemeler Mars’a gönderilecek.

 

2018: Mars One’nın keşif aracı. Mars’ta kolonileşecek en iyi bölgeyi araştırmak için 2018’de bir keşif aracı gönderilecek.

 

2021: Mars kolonisinin hazırlanması. Mars One’nın tüm malzeme ve ünitelerinin 2021 yılında seçilen bölgede kurulması planlanıyor. Alanda 2 yaşama ünitesi, 2 yaşam destek ünitesi, 1 besin ünitesi ve 2 keşif aracı bulunacak.

 

2022: Mars kolonisinde yaşayacaklar için son hazırlıklar. Tüm oksijen, su ve yapay atmosfer 2022’ye kadar hazır hale getirilecek. İlk astronot ekibi o yıl içinde Eylül ayında Mars’a doğru yola çıkacak.
2023: Mars’ta bot izleri. Eğer her şey yolunda giderse ilk astronot ekibi 2023’de Mars yüzeyine inecek.
2025: Yeni ekipler gelecek. İkinci Mars One astronot ekibi Haziran 2025’de diğerlerine katılacak.

 

Mars One kolonisi.

 

Astronotlar ve kolonideki yaşamları.

 

Kaynak: Space.com

“Mars’ta Koloni Projesi: Mars One” üzerine 14 yorum

  1. Merhaba Bilimiyorum Nasa ile iletisim gecbilirmisiniz ama Ben yineden soylim … 7 yasindan Beri Uzay icin seyler ogreniyorum Simdi 13 yasindayim 6 senedir ogrenmeye devam ediyorm interneten arastiriyorum kitaplar okuyorum Duydum ku Su Mars One projesi varmis … Simdi Ben 2023 kadar 21 yasinda olucam ozamana kadar uzay icin gezegenler icin ogrenmeye devam edicem.. Insallah bir baglantiniz vardir Çunku bende o projeye katilmsk istiyorum. Bir baglantiniz varsa litfen beninle iletisime gecin

  2. ARKADAŞLAR MARSA GİDECEK 100 KİŞİ SEÇİLMİŞTİ SANIRIM VE ARALARINDA Bİ TÜRK BİLE YOK BİZİ ALMAZ BUNLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir