Mars’ta Uzay Üssü!

Amatör astronom David Martines, Mars’ta insana ya da uzaylılara ait bir üs keşfettiğini iddia ediyor.

Amatör bir uzay meraklısı Google’ın uydu fotoğraflarıyla gezegenin haritasını çıkaran Google Mars’ı kullanırken Kızıl Gezegen’in yüzeyinde sıradışı bir yapı buldu.

MSNBC’nin haberine göre, Martines, ‘Bio Station Alpha’ adını verdiği şey “Tahmin ediyorum ki ya birileri burada yaşıyor ya da daha önce biriler burada yaşadı” diyor.

Şu an YouTube’de oldukça popüler olan videoda yüzeydeki garip şekle zoom yapan amatör astronot; bu şeklin 230 metre boyunda, 50 metre eninde ve silindirlerden oluşan bir silindir olduğunu söylüyor. Uzmanlarsa bu keşfin dünya dışı yaşama kanıt olamayacağı görüşünde ve kameraya takılan kozmik enerjinin bu tarz kusurlu bir görüntüye neden olduğunu söylüyorlar.

Martines bu görüntülerin bir uzay üssüne ait olduğunu düşünüyor.

Bölge Google Mars’ta 71 49’19.73″ kuzey 29 33’06.53″ batı koordinatlarında yer alıyor.

Kaynak: ntvmsnbc

“Mars’ta Uzay Üssü!” üzerine 23 yorum

  1. Bilim adamları Marsın milyarlarca yıl önce Dünya gibi olduğunu düşünmekteler ama hala canlı kalıntısına rastlayamadılar sadece su yataklarına,kalıntılarına rastladılar.Eğer bunun gerçekliği ispatlanırsa arkadaşın belirttiği şey gerçekten de üs yada benzeri bir yapı olup milyarlarca yıl öncesinden kalmış olabilir belkide orada bir şeyler vardı ve güneşin artan ısısı Marsın birtakım değişimi (buradaki küresel ısınma gibi) yüzünden terk edip gittiler yada yok oldular.Şunu unutmayalım ki 1 milyar yıl sonra dünyanın ısısı 200 derece civarında olacağından Marsın ikizi gibi olacak.Koskocaman uzay daha neler neler vardır Allah bilir.Ama aklımız hepsini öğrenecek kapasitede değil kaldı ki ışık hızıyla bile ulaşılamayacak yerler var.

  2. A.B.D. 2035 YILIN’DA MARS’A İNSAN’LI YOLCU’LUKLARA BAŞLAYACAK. BÜYÜK İHTİMAL’LEDE MARS’A YOL’CULUĞUN UZUN SÜRE SÜRME SEBEBİYLE UZAY ÜS’SÜNÜ ANCAK 2100 YIL’INDAN SONRA KURABİLİR. SÖZ KONUSU GÖRÜNTÜ İSE BEN’CE GÖZ YANIL’MASINDAN KAYNAKLANMAKTADIR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir