Meteor taşları açık artırmayla satılacak

ABD’nin Teksas eyaletine düşen iki meteor taşının açık artırmayla satılacağı bildirildi.

Dallas’daki ”Heritage” (miras) açık artırma şirketi tarafından yapılan açıklamada, açık artırmanın 17 Mayısta yapılacağı, 227 gramlık bir numuneyle satışa çıkarılacak olan iki meteor taşının 5 bin dolara kadar satılabileceği kaydedildi.

Meteor taşlarının parçalarının Dallas’a 112 kilometre uzaklıktaki West kasabasında bir ”meteor avcısı” tarafından bulunduğunu belirten şirket yetkilileri, meteor avcısının masraflarının da adı açıklanmayan bir koleksiyoncu tarafından karşılandığını söyledi.

Kaynak: ntvmsnbc

“Meteor taşları açık artırmayla satılacak” üzerine 11 yorum

 1. Ağırlığını bilmiyorum ama iki kişi traktöre zorla yüklediğimiz bir taş bulduk dışı yanık içi delik ve boşluklar var boşluk içinde yeşil turuncu renkte toz var ve ayriyeten bir tür maden var taş normal taşın 3 katı ağırlığında içindeki maden karanlıkta ışık vurnca parlıyor

 2. Degerli gok tasi buldugunu inanan arkadaslar,Yazilarinizda ilk dikkatimi ceken “elimde gok tasi var kac para eder ” sozcugu oldu.Arkadaslar bu is oyle olmaz,once o tasi meteorit analiz laboratuvarinda bilimsel analizlar sonucu meteoritmi degilmi teyit ettirmeniz gerekir.Eger meteorit ise o zaman uluslar arasi boyutta satabilirsiniz.Bana yuksek pikselli net fotografini,tasin boyutlarinin olculeri ve birde agirligini tartin fotografini yollayin laboratuvar analizi gerekirmi gerekmezmi bir fikir verebilirim sizlere.

  goktasi81@hotmail.fr

 3. Bir meteor bulursam kime ulaşmalıyım. Ve meteorların satış özellikleri nedr. Yani neye göre fiyat biciliyor.

  1. ÖNCELİKLE TAŞLARINIZIN SERTİFİKALI VE ANALİZ EDİLMİŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
   HER GÖKTAŞI DEĞERLİ DEĞİLDİR.
   B. SARIÇİÇEK GÖKTAŞI BİLİM ADAMLARI VE KOLEKSİYONERLER TARAFINDAN MERAK EDİLDİĞİ İÇİN YÜKSEK PARALAR VERİLEREK ALINMIŞTIR.NORMALDE GÖKTAŞI İÇİNDEKİ ELEMENTLERİN DEĞERİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLİR VE ONA GÖRE FİYAT BİÇİLİR.
   GÖKTAŞINI SATMAK O KADAR KOLAY DEĞİLDİR.ALTIN GİBİ ŞU SARRAF OLMAZSA DİĞERİNE BOZDURURUM VEYA 5 AŞAĞISINA HERKES ALIR DENİLECEK BİRŞEY DEĞİLDİR.
   BEN TAŞINIZIN SERTİFİKASININ VE ANALİZ RAPORUNUN FOTOKOPİSİ VEYA RESMİYLE NUMUNESİNİ İSTİYORUM.BUNLAR ALICIYA ULAŞINCIYA KADAR 5-6 KİŞİNİN ARACILIĞINDAN GEÇİYOR.ALICI TAŞLARDA ARADIĞINI BULURSA FİYAT BELİRLİYOR,BEN DE BU FİYATI TAŞIN SAHİBİNE İLETİYORUM İSTEYEN SATAR İSTEYEN SATMAZ.
   VERİLEN FİYATIN %50 Sİ TAŞ SAHİBİNİN OLUR, DİĞER %50 Sİ ARACI KİŞİLER ARASINDA PAYLAŞTIRILIR.
   LÜTFEN GEREKSİZ MUHABBETLER İÇİN RAHATSIZ ETMEYİNİZ.aslanbey:0542 8291929

 4. Meteor taşlarının numunesi birinde var. Gözlerimle görüp ellerimle dokundum.Satmak istediğini söylüyor.Nasıl pazarlanabilir?ALICISI VAR MI?

 5. meteor taşları düşüşü onların satışı canımı sıktı. neden? meteor taşlarının devlet tarafından korunması incelenmesi nerden geldiği araştırılması hangi gezegenden kopup ne zaman düşdüğü o türden başka meteor taşı düşmüş mü?araştırılmalıdır bence.satışa çıkarılıp onu özel haline getirmek saçmalıkdır.bunlar koruma altına alınmalıdır ya radyasyon saçıyorsa etrafa?

Yorumlar kapalı.