Swon6 : Tamamı yerli ilk çevrimiçi uzay oyunu

Tamamı Türk ekip tarafından yaratılan Swon6, internet tabanlı oyun sektöründe söz sahibi oldu. Oyuna özellikle genç stratejistler ve kurumsal yöneticiler ilgi gösteriyor.

Emibel Ltd ve Arma Teknik Ltd. Tarafından hazırlanan ve lansmanı yapılan oyunun “Open Beta” sürümü Ekim 2008’de çevrimiçi oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Deneme sürümü sonrasında 17 Şubat 2009 tarihinde “Swon6 1. Evren” olarak yayın hayatına başladı ve 6 Nisan 2009’da “Swon6 Evren 2” açıldı. Çok kısa bir süre sonra da “Swon6 Evren 3” oyun severlerin hizmetine sunulacak.

KENDİ KADERİNİ KENDİN BELİRLE
Galaksinin bir köşesinde kariyerlerine başlayan oyuncular, gezegenlerinin sahip oldukları zenginlikler ve oyuna adını veren “wonderlar” (harikalar) sayesinde oyunda ilerliyorlar. Kaynaklarını kendi hedefine göre “iyi” ya da “kötü” yönde planlayıp geliştirerek kendi kaderlerini çiziyorlar.

Mevcut kaynaklarının yanı sıra, zamanla gerçekleştirekleri bilimler, buluşlar ve stratejiler ile kendilerini savaşçı, ekonomist veya gezegenci olarak geliştirebiliyorlar. Yaptıkları bilimsel araştırmalara göre yeni gemiler ve savunma silahları üretip, yeni koloniler kurabiliyorlar.

Oyunculara sunulan farklı kombinasyonlardaki “wonderlar” ve gezegen bonusları sayesinde birbirinden farklı, sonsuz olasılıkta oyuncu profili ortaya çıkıyor. Bu olasılıkları, oyuncuların kendi stratejileri belirliyor ve bu özellikleri ile Swon6, daha iyi strateji üretebilenin kazanacağı bir oyun halini alıyor.

Oyuncu, oluşturduğu stratejilerle dört ayrı kategoride puan alıyor ve bu puanların ortalamasına göre sıralamanın en tepesinde yer almak için çaba sarf ediyor.

GENÇ YÖNETİCİLERİN GÖZDESİ
Swon6, 2005 yılında Arcana oyunun senaryosunu Eagle Games‘e satan, aynı sene içersinde Microsoft firması ile lisans antlaşması yapıp Age of Mithology oyununu Türkiye’de üretip Avrupa satış rekoru kıran ekip’in yeni projesi.

Genç yaşlı, kadın erkek binlerce kişinin aktif olarak oynadığı oyunda ilk 10 dereceye girenleri ise; orta ve üst düzey yöneticiler ile genç stratejistler oluşturuyor. Bunlar için de 3 kadın da bulunuyor.

SWON6 Uzay Oyununu Oynamak İçin Tıklayın

“Swon6 : Tamamı yerli ilk çevrimiçi uzay oyunu” üzerine 16 yorum

  1. Yabancı isim konulmasının sebebi oyunun uluslararası platformlarda da yuksek ragbet gormesını sağlamak için ileriye dönuk bir çabadır. oyun %100 Türk yapımıdır. çoğu kural ve oyun eklentisi oyuncuların katılımları dikkate alınarak geliştirilmiştir. Swonu benzerlerinden ayıran pek çok özgün özeliği vardır.

  2. Darkorbit çok sıktı artık fullken bile çekilmiyo oyun anca baskınlar zevkliydi onunda suyu çıktı 😀 şimdilik yükselişteki bi oyun bu darkorbitten sıkılanlar için iyi 😀

    giremeyen arkadaşlar oyunun kendi forrmundan bilgi alabilirsinz 😀

  3. swon 6 yı türkler yapmış neden adını türkçe bir şey koymamışlarda gavurca koymuşlar yazık ya türkçenin suu mu çıktı

  4. 3 senedir bu oyunu zevk alarak oynuyorum.. aemilik çekmedim sayılır. yardım ittifaklarıyla kısa sürede ne yapmanız geektiğini öğrenip kendi stratejinizi belirliyorsunuz.. swon6 oyuncusu olarak herkesi yeni acılan evren 5 bekleriz. swon6forumdan mesaj atarsanız oyun hakkında bildiklerimi anlatabilirim.

  5. gerçekten olağan üstü sürükleyici bir oyun, herşeyden önemlisi türklere yani bize ait bir oyun, strateji oyunu severlerin es geçemiyeceği müdavimi olacağı bir oyun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir