Ufo Gerçeği – National Geographic Belgeseli

National Geographic’den muhteşem belgesel: Ufo Gerçeği

Tanımlanamayan Uçan Nesne (İngilizce Açılımı “Unidentified Flying Object” olan U.F.O.) Tanımlanamayan tüm uçan cisimler tanımlanana kadar U.F.O. olarak adlandırılır. Ayrıca uçan dairelerin henüz var olup olmadığı konusunda ciddi tartışmalar vardır. Büyük bir kesim, varlığı konusunda ısrar ederken, bir başka büyük kesim de böyle bir şey olmadığını; kandırmaca ve aldatmacadan ibaret olduğunu söylemektedir. Dünya’ya 2. en yakın yıldız yaklaşık 4 ışıkyılı uzaklıktadır. Bu ise ışık hızıyla bile gitsek, ancak 4 yılda ulaşabileceğimizi gösterir.

Donma yaşıyorsanız lütfen play tuşuna basıp başlattıktan sonra birkaç dakika duraklatın ve tekrar deneyin.

Tam ekran izlemek için sağ alt köşedeki “Full Screen” butonuna tıklayın.

“Ufo Gerçeği – National Geographic Belgeseli” üzerine 99 yorum

 1. Bizi sadece izlemekle ve incelemekle yetinmeleri çok garip. daha hazır olmadığımızı düşündükleri sanılıyormuş. Bu büyük evrende muhakkak yanlız değiliz ama tencere kapaklarını havaya atıp resim çekmekle de ispat olmuyor ki. Rusya, İngiltere gibi ülkeler veya Nasa resmi olarak var biz gördük demedikçe bir iddia olmaktan öteye geçmez çünkü en iyi gözlem imkanı onlarda. bilip de saklıyorlarsa neden uzayda yaşam var mı anlamak için sürekli araç yolluyorlar. Amerika daha yeni yolladı kepler mekiğini

 2. oldukça etkileyici ve ellerinde bir çok kanıt var.bubelgeseli izledikten sonra uzaylılar hakkında bütün düşüncelerim değişti.

 3. bence uzaylıların olması çok mantıklı:çünkü milyonlarca galaksi var ve allah bu kadar galaksiyi tek bir varlık için yaratmış olamaz(bence???).ayrıca eski mısırlıların hiyerogliflerinde ;piramitleri yaparken değişik varlıkların onlara yardım ettiği görülüyor………?

 4. Eger Böyle bise Olsaydı biz De fark ederdik ama neden hep ABD Ingıltere FElan görüyorda Biz görmüyoruz. Acaba Kur’an ı kerimde onlar yazıyormu allah her şeyin hayırlısını wermiştir.Warsada bi hayır wardır. :))

 5. uzaylı diye bise olabilir.çünkü:bizden önce varlıkları düşünülüyor hem dünya yaratıldığından üzere kaç milyar gecti 420.000 yıl içinde gelseler şaşırtmaz insanı tabi uzaklığada bağlı ışınlama diye bişe varsa her yönüyle düşünelim biz dünya dışına çakamıyoz amaki Dünyada böle şeyler görünüyorsa kendini düşünen insanlar asla uzaylı görmez kanıtı ise şimdiye kadar gördükmü 10.000.000yıl geçti gördükmü?

 6. evrende milyarlarca yıldız varken dünyaya en yakın yıldız olan alfa seutariden gelme olasılıklarını konuşalım.
  eğer saniyede ışık hızı olan 300.000km hızla gelseler 4.2 yılda
  eğer saniyede 30.000km hızla gelseler 42 yılda
  eğer saniyede 3.000km hızla gelseler 420 yılda
  eğer saniyede 300km hızla giden bir araçla dünyaya gelmeye kalksalar 4200 yılda dünyaya ulaşırlar..
  eğer bir merminin 10 katı hızı olan saniyede 3 km hızla giden bir araçla ise 420.000 yılda gelebilirler..
  lütfen mantıklı olalım,dünyaya en yakın gezegenden bahsediyoruz(güneş sistemi hariç)..
  uzaylı diye bişey yoktur. varsa bile yukardaki şekilde görüldüğü gibi dünyaya gelebilmeleri imkansızdır..

  1. EN YÜKSEK HIZIN IŞIK HIZI OLDUĞUNU DÜŞÜNEN BİR ZİHNİYET İÇİN BU YAZILANLAR DOĞRU OLABİLİR FAKAT IŞIK HIZINDAN DA YÜKSEK HIZLAR VARDIR. EVRENDE SOLUCAN DELİĞİ DİYE TABİR EDİLEN VE UZAYIN BÜKÜLMESİYLE OLUŞAN ÇOK DAHA KESTİRME SEYAHAT ALANLARI MEVCUTTUR. BUNU NETTE ARAŞTIRAN ARKADAŞLAR BULABİLİRLER. ARKADAŞ MANTIKTAN BAHSEDİYOR AMA ONLARIN TEKNOLOJİLERİNİ ANLAYACAK SEVİYEDE MANTIĞA SAHİP OLSAYDIK ZATEN BU ZAMANA KADAR O TEKNOLOJİYE YETİŞEMESEK BİLE YAKIN BİR SEVİYEYE GELEBİLİRDİK. AMA ŞU ANDA YANINDAN BİLE GEÇEMİYORUZ MAALESEF.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir